Naujienos  KlinikaSpecialistaiUžklausaKontaktai

Paslaugos / Refrakcinė chirurgija / Astigmatizmas

Astigmatizmas – tai dviejų skirtingo laipsnio refrakcijų susidarymas vienoje akyje. Jis dažnai būna paveldėtas, arba įgimtas. Turintis šį regėjimo sutrikimą žmogus daiktus mato neryškiai, tarsi su šešėliu, nes akyse šviesos spinduliai lūžta nevienodai, jie fokusuojasi skirtingose vietose ir aiškus daikto vaizdas nėra sukuriamas. Astigmatizmas gali pasireikšti ir trumparegiams ir toliaregiams. 

Normali akisAstigmatinė akis

Astigmatizmas, būna tada, kai ragenos paviršius nėra sferinis ir yra netolygiai išgaubtas. Iki 0,75 D astigmatizmas yra labai dažnas, tačiau jis regėjimui nekenkia. Esant didesnio laipsnio astigmatizmui dažnai jaučiamas nuovargis, pasireiškia galvos skausmas, atsiranda vokų kraštų uždegimai.

Astigmatizmo koregavimas

Astigmatizmas koreguojamas vadinamaisiais cilindriniais stiklais, kuriuose skirtinguose meridianuose gaunamas skirtingas šviesos lūžis. Astigmatinė akis pro cilindrinį lęšį daiktus mato gerai ir iš toli ir iš arti, kadangi šviesos spinduliai fokusuojasi vienoje vietoje.

Esant astigmatizmui būtina jį koreguoti jau pačioje vaikystėje, nes ilgai delsiant regėjimą pagerinti pavyksta ne visada. Esant dideliam astigmatizmui efektyviausias koregavimas toriniais dirbtiniais lęšiais (šios operacijos atliekamos Akių chirurgijos centre) ar eksimeriniu lazeriu. Po šios operacijos, yra pakeičiama ragenos laužiamoji galia ir žmogaus regėjimas pastebimai pagerėja.

« Atgal | Į viršų
 
Profesionalios paslaugos
Konsultacijos
 
Kataraktos operacijos
 
Refrakcinė chirurgija
Trumparegystė
Toliaregystė
Astigmatizmas
Antrinė afakijos korekcija
Presbiopija
 
Plastinė chirurgija
 
 
Kontaktinė informacija: 
Savanorių pr. 66 / Žemaičių g. 31, LT-44175 Kaunas
Telefonas(37) 750805
Darbo laikas I-V 8.00-18.00Faksas(37) 750802
Paieška svetainėje
Surasti