fbpx

Akiu chirurgija

akiu chirurgijos centras

Savanorių pr.66
LT-44175 Kaunas

Darbo laikas
I-V 8.00-18.00

Savanorių pr.66
LT-44175 Kaunas

Darbo laikas
I-V 8.00-18.00

Savanorių pr.66
LT-44175 Kaunas

(8-37) 750805 administracija@akiuchirurgija.lt

Darbo laikas
I-V 8.00-18.00

Greičiausiai kiekvienas esame pastebėję žmonių su tiesiog užgriuvusiais ant akių viršutiniais ar atvirkščiai – pakibusiais tarsi maišeliai apatiniais vokais, ant jų išaugusiomis karpomis, kitais dariniais. Šios, kartais labai akivaizdžios, o kartais sunkiai pastebimos problemos, ne tik menkina žmogaus išvaizdą, bet ribodamos regėjimo lauką gali sukelti įvairių nepatogumų ir net ligų. Viso to galima išvengti, kreipiantis į Akių chirurgijos centro specialistus.

Akių vokai – svarbi regėjimo organų sudėtinė dalis, sauganti bei drėkinanti akis. Sutrikus šiai funkcijai, galima laukti didesnių ar mažesnių nemalonumų – susiaurėjęs matymo laukas trukdo matymui, apatinio ar viršutinio voko įvirtimas, išvirtimas gali sukelti akių ašarojimą, dirginti akį. Vokų odoje, po oda, kremzlėje gali atsirasti karpų, cistų, kraujagyslinių darinių. Kadangi vokų sritis yra ypatingai subtili ir specifinė, nesėkmingos vokų plastinės operacijos gali ne tik sudarkyti jų išvaizdą, sutrikdyti jų funkciją, bet sąlygoti infekciją, ragenos žaizdų atsiradimą, išopėjimą.

Atliekant plastines akių vokų operacijas svarbu nepažeisti akies obuolio, išsaugoti vokų funkcijas. Todėl tik Akių chirurgijos centro gydytojai oftalmologai, gerai išmanantys šią sritį, gali parinkti tinkamą chirurginio gydymo būdą, prieš tai profesionaliai įvertinę esamą situaciją, rizikos faktorius.

Operaciją atlieka ilgametę patirtį turinti gydytoja oftalmolgė Dr. Raimonda Piškinienė.

Kviečiame registruotis konsultacijai telefonu 8 37 75 0805

 

Atliekamos akių vokų operacijos
Įvirtusio ar išvirtusio voko padėties korekcija;
· Dalinai ar visiškai nusileidusio voko plastika; · Vokų odos pertekliaus pašalinimas; · Netaisyklingai augančių ir dirginančių akį blakstienų plastika; · Vokų odos geltondėmių (chloazmų, ksanteliazmų) šalinimas; · Odos ir junginės išaugų, „šalto miežio“ šalinimas; · Vokų plastika išverstakumo (netaisyklinga akies obuolio padėtis akiduobėje, kai akies obuolys išstumiamas į priekį) ar neužmerktakumo (pažeidus vidinį nervą) atveju;

Vokų plastinės operacijos
Vokų oda yra ploniausia ir jautriausia oda veide. Bėgant metams odos elastingumas mažėja, todėl ji išsitampo. Dėl sumažėjusio odos elastingumo didėja raukšlių skaičius, susidaro odos perteklius, pasmunka riebaliniai maišeliai.
Vokų odos perteklius yra ne tik estetinė problema (žmogus atrodo nuolat pavargęs, piktas, senesnis nei yra iš tikrųjų, vokai atrodo lyg paburkę, patinę), tačiau voko odos perteklius užstodamas regėjimo lauką gali trukdyti matymui.
Konsultacijos metu Akių chirurgijos centro gydytojas oftalmologas įvertina kiekvieno paciento akių vokų būklę, išsiaiškina paciento lūkesčius, parenka individualiai kiekvienam pacientui tinkamiausia operaciją. Atsižvelgiant į paciento būklę gali būti operuojami tik viršutiniai, tik apatiniai arba kartu tiek viršutiniai, tiek apatiniai vokai.
Kaip po bet kurios chirurginės intervencijos, taip ir po vokų plastinės operacijos galimi tam tikri nemalonūs pojūčiai – gali būti sunku užsimerkti, varginti akių sausumas, galimos poodinės kraujosrūvos (mėlynės), kurios gali laikytis apie tris savaites, patinimas. Kadangi po operacijos akys gali būti jautrios, patartina nešioti akinius nuo saulės, apie savaitę nerekomenduojama nešioti kontaktinių lęšių. Prie įprastinių darbų pacientas gali grįžti praėjus savaitei po operacijos. Estetinis operacijos rezultatas aptariamas ir numatomas konsultacijos metu, tačiau operacijos rezultatas priklauso nuo pooperacinio gijimo laikotarpio, paciento gyvenimo būdo bei indvidualių paciento organizmo savybių.
Akių chirurgijos centro specialistų atlikta vokų plastika sugrąžins Jūsų veidui žvalesnę, jaunatviškesnę, pailsėjusio žmogaus išvaizdą, gyvybiškesnį, linksmesnį žvilgsnį.

Netaisyklingai augančių ir dirginančių akį blakstienų plastika
Netaisyklingas blakstienų augimas atsiranda tuomet, kai blakstienos auga netaisyklingai, išsikraipusios. Taip augančios blakstienos gali siekti akies obuolį ir brūžinti junginę bei rageną. Netaisyklingai augančios blakstienos gali sukelti akių skausmą, ašarojimą, akys gali tapti jautresnės šviesai. Be to gali parausti junginė, ragenoje galimas erozijų atsiradimas.
Dažniausiai netaisyklingai augančios blakstienos pašalinamos pincetu. Tačiau pincetu išrautos blakstienos gali po keletos savaičių ataugti ir procedūrą gali tekti kartoti. Jeigu blakstienos atauga nuolat, vienintelis efektyvus jų pašalinimas – chirurginis netaisyklingai augančių blakstienų gydymas.

Odos ir junginės išaugų, „šalto miežio“ šalinimas
Šaltas miežis – tai lėtinis voko kremzlės liaukos ir jos aplinkos uždegimas.
Atsiradus miežiui, pradeda skaudėti tam tikrą voko krašto dalį, ta vieta paburksta, parausta, tampa kieta ir skausminga, gali paburkti ir visas vokas. Kartais šaltas miežis, atsiradęs viršutiniame voke gali įtakoti ir matymo pablogėjimą. Po keletos dienų atsiranda gelsva viršūnėlė, kuriai pratrūkus, į išorę išteka pūliai ir procesas nurimsta. Dažniausiai miežis nėra pavojinga liga. Ją galima gydyti šiltais kompresais, antibiotikais. Maži miežiai rezorbuojasi savaime, tačiau dažnai reikalingas ir chirurginis miežio pašalinimas.
Prieš chirurginį miežio pašalinimą būtina Akių chirurgijos centro gydytojo oftalmologo konsultacija. Jos metu įvertinama voko būklė, nustatoma, ar operacija yra būtina.
Atlikus operaciją gali varginti nedidelis voko paburkimas, poodinė kraujosrūva – mėlynė.

Akies vokų įvirtimo į vidų, bei išvirtimo į išorę anomalijos
Voko įvirtimas į vidų – tai tokia anomalija, kai akies voko kraštas yra atsigręžęs į akies obuolio pusę. Esant šiai anomalijai akis ašaroja, pasidaro labai jautri šviesai, be to blakstienoms liečiant rageną, ragenoje gali atsirasti erozija, arba opos.
Dažniausiai vokas į vidų įvirsta seniems žmonėms, nes vyresnio amžiaus žmonių oda pasidaro raukšlėta, nestandi, be to, kadangi akies obuolys yra giliai – apatinis vokas neturi į ką atsiremti iš užpakalinės pusės. Pasitaiko ir voko įvirtimo į vidų anomalijų po akies obuolio operacijų, kadangi akis kurį laiką būna užrišta, bei dėl junginėje ir kremzlėje esančių randų (dažniausiai atsiradusių dėl nudegimų, ar kitų sužeidimų).
Jeigu voko įvirtimas yra nedidelis, dažnai pavyksta jį pašalinti tiesiog atitraukus apatinį voką ir prilipdžius jį lipniojo pleistro juostelėmis.
Jeigu voko įvirtimas yra sudėtingesnis – tenka daryti operaciją. Šios operacijos metu apatiniame voke esanti odos juostelė yra išpjaunama, arba perpjaunama statmenai skaidulų lateraliniame akies kampe.
Jeigu įvirtimo į vidų anomalija atsiranda dėl junginėje ir kremzlėje esančių randų – vienintelis efektyvus gydymas – chirurginė operacija, kurios metu siekiama pailginti junginės bei kremzlės sluoksnį, bei ištaisyti esamas kremzlės deformacijas.
Voko išvirtimas į išorę – tai tokia anomalija, kai akies voko kraštas neprisiglaudžia prie akies obuolio. Akys ašaroja, ašarinės akutės nesiekia ašarų ežero, išvirtusi junginė būna labai paraudusi, storesnė. Dažnai pasitaiko apatinės ragenos dalies uždegimai, nes vokas jos nedengia.
Dažniausiai ši anomalija pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms, kadangi jų oda tampa mažiau elastinga, raukšlėta. Esant veidinio nervo paralyžiui ši anomalija taip pat gana dažna, kadangi vokas dažnai nepriglunda prie akies obuolio. Voko išvirtimo į išorę anomalija gali atsirasti ir dėl voko odoje esančių randų (dažniausiai atsiradusių dėl nudegimų, ar sergant tuberkulioze). Šie randai traukia voką nuo akies obuolio ir vokas išvirsta į išorę. Rečiau ši anomalija pasireiškia vaikams, tačiau pastebėta, kad tuo metu vaikai serga ūmiu konjunktyvitu. Šiuo atveju oda yra elastinga, patraukta akiduobės link, o vokų kraštas pastumtas į priekį.
Voko išvirtimas gali būti nedidelis (užpakalinė briauna nesiekia akies obuolio) ir didelis (kai blakstienos siekia akiduobės kraštą, o junginė atgręžta į išorę). Dažniausiai visos šios anomalijos yra gydomos chirurginiu būdu. Kuo daugiau vokas išvirtęs tuo operacija sudėtingesnė.
Ašarų takų operacijos

Akies ašarojimo ar sausumo atveju koreguojamas ašarų takų pralaidumas.

Akiduobės plastika

Akies netekimo atveju, kosmetiniam efektui pagerinti, atliekamos akiduobės endoprotezavimo operacijos, implantuojant endoprotezą, kuris pagerina dirbtinės akies judesius ir sumažina asimetriją tarp operuotosios ir sveikos pusės.

Atsiradus randiniams pakitimams beakėje akiduobėje, dėl ko dirbtinė akis nesilaiko ar jos visai negalima įdėti – atliekamos gleivinės plastinės operacijos.

kataraktos operacijos

Greičiausiai kiekvienas esame pastebėję žmonių su tiesiog užgriuvusiais ant akių viršutiniais ar atvirkščiai – pakibusiais tarsi maišeliai apatiniais vokais, ant jų išaugusiomis karpomis, kitais dariniais. Šios, kartais labai akivaizdžios, o kartais sunkiai pastebimos problemos, ne tik menkina žmogaus išvaizdą, bet ribodamos regėjimo lauką gali sukelti įvairių nepatogumų ir net ligų. Viso to galima išvengti, kreipiantis į Akių chirurgijos centro specialistus

Akių vokai – svarbi regėjimo organų sudėtinė dalis, sauganti bei drėkinanti akis. Sutrikus šiai funkcijai, galima laukti didesnių ar mažesnių nemalonumų – susiaurėjęs matymo laukas trukdo matymui, apatinio ar viršutinio voko įvirtimas, išvirtimas gali sukelti akių ašarojimą, dirginti akį. Vokų odoje, po oda, kremzlėje gali atsirasti karpų, cistų, kraujagyslinių darinių. Kadangi vokų sritis yra ypatingai subtili ir specifinė, nesėkmingos vokų plastinės operacijos gali ne tik sudarkyti jų išvaizdą, sutrikdyti jų funkciją, bet sąlygoti infekciją, ragenos žaizdų atsiradimą, išopėjimą.

Atliekant plastines akių vokų operacijas svarbu nepažeisti akies obuolio, išsaugoti vokų funkcijas. Todėl tik Akių chirurgijos centro gydytojai oftalmologai, gerai išmanantys šią sritį, gali parinkti tinkamą chirurginio gydymo būdą, prieš tai profesionaliai įvertinę esamą situaciją, rizikos faktorius.

Atliekamos akių vokų operacijos
Įvirtusio ar išvirtusio voko padėties korekcija;
· Dalinai ar visiškai nusileidusio voko plastika; · Vokų odos pertekliaus pašalinimas; · Netaisyklingai augančių ir dirginančių akį blakstienų plastika; · Vokų odos geltondėmių (chloazmų, ksanteliazmų) šalinimas; · Odos ir junginės išaugų, „šalto miežio“ šalinimas; · Vokų plastika išverstakumo (netaisyklinga akies obuolio padėtis akiduobėje, kai akies obuolys išstumiamas į priekį) ar neužmerktakumo (pažeidus vidinį nervą) atveju;

Vokų plastinės operacijos
Vokų oda yra ploniausia ir jautriausia oda veide. Bėgant metams odos elastingumas mažėja, todėl ji išsitampo. Dėl sumažėjusio odos elastingumo didėja raukšlių skaičius, susidaro odos perteklius, pasmunka riebaliniai maišeliai.
Vokų odos perteklius yra ne tik estetinė problema (žmogus atrodo nuolat pavargęs, piktas, senesnis nei yra iš tikrųjų, vokai atrodo lyg paburkę, patinę), tačiau voko odos perteklius užstodamas regėjimo lauką gali trukdyti matymui.
Konsultacijos metu Akių chirurgijos centro gydytojas oftalmologas įvertina kiekvieno paciento akių vokų būklę, išsiaiškina paciento lūkesčius, parenka individualiai kiekvienam pacientui tinkamiausia operaciją. Atsižvelgiant į paciento būklę gali būti operuojami tik viršutiniai, tik apatiniai arba kartu tiek viršutiniai, tiek apatiniai vokai.
Kaip po bet kurios chirurginės intervencijos, taip ir po vokų plastinės operacijos galimi tam tikri nemalonūs pojūčiai – gali būti sunku užsimerkti, varginti akių sausumas, galimos poodinės kraujosrūvos (mėlynės), kurios gali laikytis apie tris savaites, patinimas. Kadangi po operacijos akys gali būti jautrios, patartina nešioti akinius nuo saulės, apie savaitę nerekomenduojama nešioti kontaktinių lęšių. Prie įprastinių darbų pacientas gali grįžti praėjus savaitei po operacijos. Estetinis operacijos rezultatas aptariamas ir numatomas konsultacijos metu, tačiau operacijos rezultatas priklauso nuo pooperacinio gijimo laikotarpio, paciento gyvenimo būdo bei indvidualių paciento organizmo savybių.
Akių chirurgijos centro specialistų atlikta vokų plastika sugrąžins Jūsų veidui žvalesnę, jaunatviškesnę, pailsėjusio žmogaus išvaizdą, gyvybiškesnį, linksmesnį žvilgsnį.

Netaisyklingai augančių ir dirginančių akį blakstienų plastika
Netaisyklingas blakstienų augimas atsiranda tuomet, kai blakstienos auga netaisyklingai, išsikraipusios. Taip augančios blakstienos gali siekti akies obuolį ir brūžinti junginę bei rageną. Netaisyklingai augančios blakstienos gali sukelti akių skausmą, ašarojimą, akys gali tapti jautresnės šviesai. Be to gali parausti junginė, ragenoje galimas erozijų atsiradimas.
Dažniausiai netaisyklingai augančios blakstienos pašalinamos pincetu. Tačiau pincetu išrautos blakstienos gali po keletos savaičių ataugti ir procedūrą gali tekti kartoti. Jeigu blakstienos atauga nuolat, vienintelis efektyvus jų pašalinimas – chirurginis netaisyklingai augančių blakstienų gydymas.

Odos ir junginės išaugų, „šalto miežio“ šalinimas
Šaltas miežis – tai lėtinis voko kremzlės liaukos ir jos aplinkos uždegimas.
Atsiradus miežiui, pradeda skaudėti tam tikrą voko krašto dalį, ta vieta paburksta, parausta, tampa kieta ir skausminga, gali paburkti ir visas vokas. Kartais šaltas miežis, atsiradęs viršutiniame voke gali įtakoti ir matymo pablogėjimą. Po keletos dienų atsiranda gelsva viršūnėlė, kuriai pratrūkus, į išorę išteka pūliai ir procesas nurimsta. Dažniausiai miežis nėra pavojinga liga. Ją galima gydyti šiltais kompresais, antibiotikais. Maži miežiai rezorbuojasi savaime, tačiau dažnai reikalingas ir chirurginis miežio pašalinimas.
Prieš chirurginį miežio pašalinimą būtina Akių chirurgijos centro gydytojo oftalmologo konsultacija. Jos metu įvertinama voko būklė, nustatoma, ar operacija yra būtina.
Atlikus operaciją gali varginti nedidelis voko paburkimas, poodinė kraujosrūva – mėlynė.

Akies vokų įvirtimo į vidų, bei išvirtimo į išorę anomalijos
Voko įvirtimas į vidų – tai tokia anomalija, kai akies voko kraštas yra atsigręžęs į akies obuolio pusę. Esant šiai anomalijai akis ašaroja, pasidaro labai jautri šviesai, be to blakstienoms liečiant rageną, ragenoje gali atsirasti erozija, arba opos.
Dažniausiai vokas į vidų įvirsta seniems žmonėms, nes vyresnio amžiaus žmonių oda pasidaro raukšlėta, nestandi, be to, kadangi akies obuolys yra giliai – apatinis vokas neturi į ką atsiremti iš užpakalinės pusės. Pasitaiko ir voko įvirtimo į vidų anomalijų po akies obuolio operacijų, kadangi akis kurį laiką būna užrišta, bei dėl junginėje ir kremzlėje esančių randų (dažniausiai atsiradusių dėl nudegimų, ar kitų sužeidimų).
Jeigu voko įvirtimas yra nedidelis, dažnai pavyksta jį pašalinti tiesiog atitraukus apatinį voką ir prilipdžius jį lipniojo pleistro juostelėmis.
Jeigu voko įvirtimas yra sudėtingesnis – tenka daryti operaciją. Šios operacijos metu apatiniame voke esanti odos juostelė yra išpjaunama, arba perpjaunama statmenai skaidulų lateraliniame akies kampe.
Jeigu įvirtimo į vidų anomalija atsiranda dėl junginėje ir kremzlėje esančių randų – vienintelis efektyvus gydymas – chirurginė operacija, kurios metu siekiama pailginti junginės bei kremzlės sluoksnį, bei ištaisyti esamas kremzlės deformacijas.
Voko išvirtimas į išorę – tai tokia anomalija, kai akies voko kraštas neprisiglaudžia prie akies obuolio. Akys ašaroja, ašarinės akutės nesiekia ašarų ežero, išvirtusi junginė būna labai paraudusi, storesnė. Dažnai pasitaiko apatinės ragenos dalies uždegimai, nes vokas jos nedengia.
Dažniausiai ši anomalija pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms, kadangi jų oda tampa mažiau elastinga, raukšlėta. Esant veidinio nervo paralyžiui ši anomalija taip pat gana dažna, kadangi vokas dažnai nepriglunda prie akies obuolio. Voko išvirtimo į išorę anomalija gali atsirasti ir dėl voko odoje esančių randų (dažniausiai atsiradusių dėl nudegimų, ar sergant tuberkulioze). Šie randai traukia voką nuo akies obuolio ir vokas išvirsta į išorę. Rečiau ši anomalija pasireiškia vaikams, tačiau pastebėta, kad tuo metu vaikai serga ūmiu konjunktyvitu. Šiuo atveju oda yra elastinga, patraukta akiduobės link, o vokų kraštas pastumtas į priekį.
Voko išvirtimas gali būti nedidelis (užpakalinė briauna nesiekia akies obuolio) ir didelis (kai blakstienos siekia akiduobės kraštą, o junginė atgręžta į išorę). Dažniausiai visos šios anomalijos yra gydomos chirurginiu būdu. Kuo daugiau vokas išvirtęs tuo operacija sudėtingesnė.
Ašarų takų operacijos

Akies ašarojimo ar sausumo atveju koreguojamas ašarų takų pralaidumas.

Akiduobės plastika

Akies netekimo atveju, kosmetiniam efektui pagerinti, atliekamos akiduobės endoprotezavimo operacijos, implantuojant endoprotezą, kuris pagerina dirbtinės akies judesius ir sumažina asimetriją tarp operuotosios ir sveikos pusės.

Atsiradus randiniams pakitimams beakėje akiduobėje, dėl ko dirbtinė akis nesilaiko ar jos visai negalima įdėti – atliekamos gleivinės plastinės operacijos.

Norite konsultacijos?